Implantologia

Implanty to niekiedy jedyne rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego jednocześnie poprawiającego zaburzoną funkcję żucia.

Sam zabieg trwa około 40 minut i jest wykonywany w mało inwazyjny sposób, w sterylnych warunkach.

Odtwórz wideo

Implantologia jest nowoczesną, sprawdzoną i bezpieczną metodą przywracania pięknego uśmiechu.

Sam implant jest doskonałym odtworzeniem naturalnej funkcji i estetyki zęba. Szeroko stosowane implanty dają każdemu pacjentowi piękny uśmiech, swobodne mówienie, komfort jedzenia i jako jedyne zapobiegają bezpowrotnemu zanikowi kości, który ma miejsce po usunięciu zębów.

Dzięki implantom nie narażamy również sąsiednich zębów na ich utratę lub zniszczenie, jak to ma miejsce w przypadku stosowania protez, mostów, czy nieestetycznych metalowych klamer.

W dzisiejszych czasach implanty cieszą się coraz większą popularnością. Jest to pojęcie znane już prawie każdej osobie i coraz więcej pacjentów wybiera pracę protetyczną na implantach od mostu, czy tradycyjnej, mało komfortowej protezy.

Dzięki zastosowaniu implantów nie musimy szlifować, często zdrowych, sąsiednich zębów. Jest to koniecznością przy uzupełnianiu braku zęba za pomocą tradycyjnych mostów.

Etap chirurgiczny – to moment, kiedy wprowadzany jest implant lub kilka implantów w ścisle określonej pozycji w kości tak, aby potem można było wykonać na nim estetyczna koronę lub most. Po tym zabiegu oczekujemy przeciętnie od 3-6 miesięcy na zrośniecie się implantu z kością.

Etap protetyczny – ma za zadanie odbudowę koroną, mostem lub protezą istniejącego braku na wygojonym już implancie. Etap ten zajmuje ok 3-4 wizyt.