Protetyka

Korony protetyczne

Korony protetyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w estetyczny sposób odbudować zniszczone zęby. W swojej ofercie mamy korony pełnoceramiczne i na podbudowie metalowej.

Są to bardzo wytrzymałe czapeczki, które umieszczone na oszlifowanym zębie, są całkowicie niewidoczne, dzięki dokładnemu pokryciu porcelaną.

Odpowiednio wykonana korona protetyczna służyć może pacjentom nawet przez kilkanaście lat. W przypadku zębów przednich mogą Państwo skorzystać z koron pełnoceramicznych, które pozwalają uzyskać perfekcyjny efekt estetyczny.

Mosty protetyczne

Przy brakach zębowych proponujemy mosty protetyczne, które zapewniają optymalna wygodę i komfort użytkowania. Cementowane są na własnych zębach. Wykonujemy również ruchome uzupełnienia protetyczne.

Przy dużych brakach zębowych proponujemy ruchome uzupełnienie protetyczne: protezy szkieletowe, protezy akrylowe albo protezy kombinowane, czyli protezy, które utrzymują się dzięki specjalnemu połączeniu (zatrzaski lub zasuwy) między protezą a koronami.

Licówka porcelanowa
Licówka porcelanowa to bardzo cienka łuska z materiału ceramicznego, która jest przyklejona z przodu zęba. Może być idealna do poprawy wyglądu zębów przednich. Licówki porcelanowe są używane do zamaskowania przebarwień, oraz aby rozjaśnić zęby i poprawić uśmiech.

Jak wygląda proces wykonania koron i mostów?

Proces nałożenia koron/mostów wymaga dwóch wizyt u dentysty w odstępie ok. 4-7 dni.
Pierwsza wizyta

Dentysta wykonuje zdjęcie panoramiczne w celu oceny stanu zdrowia jamy ustnej i ewentualnie leczy zęby, aby przygotować je do wykonania koron/mostów. Przygotowanie zawiera usunięcie z zębów części szkliwa, by zrobić miejsce dla korony, która będzie na nich umieszczona.

Dobieramy kolor nowego zęba. Pobieramy wyciski z przygotowanych zębów i zębów sąsiadujących. Cementujemy tymczasowy most/koronę, aby chronić przygotowane zęby pomiędzy wizytami.

Druga wizyta

Usuwamy tymczasowy most/koronę. Sprawdzamy kolor i kształt właściwego mostu/korony, mocowanego na stałe. Jeżeli Ty i My jesteśmy zadowoleni z koloru i dopasowania mostu/korony, cementujemy go na stałe.

Braki w uzębieniu to problem, który dotyczy nie tylko względów estetycznych, ale także funkcjonalnych. Protetyka to dział stomatologii, który pozwala na rekonstrukcję utraconych zębów. To sposób na to, by w profesjonalny sposób powrócić do pierwotnego stanu uzębienia. To właśnie protetyka pozwala na to, by na nowo móc cieszyć się pełnym uśmiechem, większą pewnością siebie oraz komfortem mowy i spożywania posiłków.

Protetyka zapewnia zarówno uzupełnienie luk powstałych na skutek utraty zębów, jak i na wymianę zębów, które z różnych względów znacznie utraciły już swoje walory estetyczne lub funkcjonalne. A sposobów na stworzenie pełnego uśmiechu protetyka oferuje wiele, dzięki czemu każdy pacjent może skorzystać z takiej metody, która okaże się dla niego najbardziej wygodna, atrakcyjna oraz dostępna finansowo.

Protetyka, którą chcielibyśmy Państwu zaproponować, to nie tylko sposób na przywrócenie młodego wyglądu oraz komfortu, ale także pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do problemów każdego pacjenta oraz nowoczesne metody.